Kdo smo?
Samooskrbni.net
Smo skupnost ljudi, ki imajo radi izzive in želijo izkoristiti čas za pridobivanje, ohranjanje in prenašanje dragocenih znanj, na katerih slonita zdravje in preživetje.
Združujemo modrost prednikov in sodobna spoznanja znanosti, vse skupaj pa preverjamo v praksi.
Želimo si prihraniti čas in energijo tako, da povezani optimiziramo nekatere samooskrbne aktivnosti, združimo moči, si po potrebi pomagamo, se nadomeščamo, sčasoma pa mogoče tudi reorganiziramo svoje življenje tako, da živimo čim bližje drug drugemu.
Želimo tudi prihraniti denar, zato ne plačujemo napihnjenih cen razdrobljenega življenja. Z nabavo večjih količin občutno prihranimo in si lahko tudi več privoščimo.
Že ime Samooskrbni.net pove, da želimo tkati mrežo koristnih povezav, vsebin, resursov, ljudi.
Ne ukvarjamo se s težavami, temveč z rešitvami.
Ne borimo se proti, temveč uporabljamo svoje moči ZA to, kar želimo, da bi delovalo.
Predstavljamo vam "nosilne sile" društva:

Sanja Lončar
Sanja Lončar je vodja projekta Skupaj za zdravje človeka in narave in glavna urednica informacijskega središča Zazdravje.net. Je avtorica in soavtorica več kot 20 priročnikov o preverjenih naravnih rešitvah za težave z različnih področij. Od leta 2019 vodi Zavod za celostno samooskrbo, Škofja Loka, v okviru katerega delujeta tudi samooskrbni učni vrt in samooskrbni klub ... (klikni za več)

Fanči Perdih
Fanči Perdih je ustanoviteljica kooperative Amarant, predavateljica, svetovalka, koordinatorka, babica, mama, vrtnarica ... in vse to 24/7. O tem, da je vse, kar počne, teoretično nemogoče, pa preprosto nima časa za razmišljanje ... (klikni za več)

Ana Vovk
Prof. ddr. Ana Vovk je dvojna doktorica znanosti, s področja fizične geografije in varstva okolja. Predava kot redna profesorica na Oddelku za geografijo Filozofske fakultete Univerze v Mariboru (UM) in gostujoča profesorica na Fakulteti za kmetijstvo in biosistemske vede UM. Ustanovila je tudi Učni poligon za samooskrbo Dole, ki je nagrajen z nacionalno nagrado za drugo najboljšo učno pot v Sloveniji. (klikni za več)
Eva Nedelko
Magistrica Eva Nedelko je soustanoviteljica podjetja EYWINEO eterična olja, certificirana holistična aromaterapevtka, destilerka eteričnih olj in ljubiteljica starih sort vrtnic. Sama goji zelišča za destilacijo na velikem Dišavnem vrtu pri Vidi, ki ga odpre za oglede skupin obiskovalcev in manjše dogodke. Svoja znanja predaja ljudem na delavnicah in seminarjih o destilaciji, aromaterapiji in vrtnicah, je tudi avtorica mnogih člankov ... (klikni za več)

Irena Rotar
Irena Rotar je neodvisna aktivistka, gonilna sila Ekoci - eko civilne iniciative Slovenije. Dala je pobude za toliko projektov, da bi potrebovali nekaj strani, če bi hoteli vse našteti. Verjetno jo najbolj poznate po gibanju Oskrbimo Slovenijo - štafeta semen, izmenjevalnicah, posvetih, dogodkih Ekofejst, Poligonu sonaravnih vrtov, Poligonu Zeleni dragulji narave na Pomurskem sejmu … Je tudi kmetica, svetovalka s področja permakulture, soavtorica priročnika Sveža zelenjava z domačega vrta 365 dni in še marsikaj. (klikni za več)

Suzana Kranjec
Suzana Kranjec je avtorica knjig Življenje brez glutena in Fermentiraj.si. Je prepoznavna blogerica dveh blogov, aktivna na družabnih omrežjih, kjer vsakodnevno svetuje pri pripravi fermentirane hrane. Je slovenska raziskovalka in pionirka v pripravi fermentirane hrane (žitaric brez glutena, sadja, zelenjave, mleka ...) za sodobno žensko. (klikni za več)

Mateja Reš
Mateja Reš je kmetica, kuharica, zeliščarica, avtorica knjig Letni časi v kuhinji, Bučna kuhinja za vsak okus in Kuhajmo z Matejo Reš ter soavtorica knjige Čarobni svet buč. Zadnji dve leti razvija ekološko naravnano kmetijo Vrt okusov v Zgornjih Gorjah pri Bledu ter izvaja kulinarične delavnice na temo »od vil do vilic« na kmetiji in na povabilo tudi drugje.
